Your shopping cart is empty!
Dunhill Shell Briar 51021 1977
Superb pipe in excellent, lightly smoked condition
No damage or wear to rim, chamber or stem
Fully sanitised and restored by ourselves
Weight - 48g
| Dimensions | |
| BW - Bowl Width | 35mm |
| H - Bowl Height | 50mm |
| L - Pipe Length | 160mm |
| W - Chamber Width | 22mm |
| D - Chamber Depth | 44mm |
| Details | |
| Manufacturer | Dunhill |
| Shape | |
| Bowl Finish | Sandblast |
| Filter | No |
| Origin | London, England |