Your shopping cart is empty!
Dunhill Root Briar 32144 1979
No damage or wear to rim, chamber or stem
Fully sanitised and restored by ourselves
Weight - 30.7g
| Dimensions | |
| BW - Bowl Width | 34mm |
| H - Bowl Height | 48mm |
| L - Pipe Length | 138mm |
| W - Chamber Width | 20mm |
| D - Chamber Depth | 38mm |
| Details | |
| Manufacturer | Dunhill |
| Shape | |
| Bowl Finish | Smooth |
| Filter | No |
| Origin | London, England |